Selecteer een pagina

Charlotte Appels gaat zich inzetten als vrijwilligerscoördinator voor de kieskringen 6, 7 en 8. Grofweg komt dat neer op het werkgebied van de voormalige afdeling Oost. Ze stelt zich even voor aan de hand van een aantal vragen. 

Wie is Charlotte Appels?

Ik ben 66 jaar, getrouwd en moeder van 2 kinderen. Ik woon met mijn man in Zwolle en zit nu midden in de verhuizing. Dit betekent op dit moment drukke maanden, maar vanaf november zou het wat rustiger moeten worden. Ik ben nu ruim een jaar met vervroegd pensioen. Daarvoor was ik werkzaam in het onderwijs. Eerst als docent en de laatste ca. 15 jaar als roostermaker voor een middelbare school. 

Wat is jouw connectie met de tafeltenniswereld?

Ik ben nu zo’n 25 jaar actief in de tafeltenniswereld. Eerst als moeder van 2 tafeltennissende kinderen, maar al snel als wedstrijdsecretaris jeugd. De vereniging heette toen nog Flits, maar na de fusie met Be Quick verder is gegaan onder de naam Tafeltennis Zwolle. Ik heb veel door het land gereden voor trainingen en wedstrijden. Op een gegeven moment dacht ik: als ik dan toch zo veel bij de vereniging ben kan ik net zo goed zelf ook gaan tafeltennissen. Dat doe ik nog steeds met heel veel plezier. 

Daarnaast ben ik nu zo’n 15 jaar wedstrijdsecretaris senioren, medecoördinator van het vrijwilligersbeleid op onze vereniging en nog wat van die dingen. Tevens ben ik voorzitter van de Vrienden van Tafeltennis Zwolle – bij de meeste verenigingen bekend als ‘de club van 100’. De laatste 11 jaar ben ik ook de coördinator geweest van de vrijwilligers bij het NK-A, dat met veel succes plaats vindt in het Landstede Sportcentrum in Zwolle. 

Charlotte Appels (tweede van rechts) als vrijwilliger tijdens het NK in Zwolle

Tot a.s. november maak ik nog deel uit van de Commissie Onderscheidingen.

Waarom wil je Vrijwilligerscoördinator zijn? 

Zoals je al kunt opmaken uit het verhaaltje hierboven ben ik ervan overtuigd dat geen enkele organisatie kan bestaan zonder vrijwilligers. Helaas zijn ze zelfs bij betaalde ondernemingen, zoals bijvoorbeeld ziekenhuizen, onmisbaar geworden. Binnen sportverenigingen zijn ze dan ook zeker van het grootste belang. Vrijwilligers die zich ‘vereniging overstijgend’ inzetten zijn soms lastig te ‘zien’, omdat er geen afdelingsbestuur meer is. De NTTB gaat zich daarom ook inzetten op een aantal vrijwilligerscoördinatoren om die binding te kunnen houden.

Hoe ga je het aanpakken? 

Vanaf half oktober zal ik langzamerhand met de mensen van de verschillende werkgroepen in mijn werkgebied contact zoeken om kennis te maken. Ik ken al veel mensen in mijn werkgebied en breid dit netwerk graag verder uit, zodat ik ook mee kan denken bij de invulling van vacatures. 

Het zou kunnen dat ik vanuit mijn ervaring wat adviezen en tips kan meegeven, maar ook andersom neem ik suggesties uiteraard graag mee. Voor mij is het essentieel dat vrijwilligers gezien en gewaardeerd worden. Zowel binnen een vereniging als vereniging overstijgend. Ik geef graag ondersteuning en denk graag mee. Tenslotte: ik hoop van harte dat ze ook mij vinden als ze denken dat dat zinvol en nuttig is. 

Wil je meer weten over Vrijwilligersbeleid en de rol van de Vrijwilligerscoördinator? 

Op de pagina Vrijwilligersbeleid vind je meer informatie over het NTTB vrijwilligersbeleid. Eerder is Ron Suanet gestart als vrijwilligerscoördinator in kieskringen 3, 4 en 5. Hij stelde zich destijds voor in dit bericht.

We zijn op zoek naar Vrijwilligerscoördinatoren in de rest van het land. Bekijk de vacature voor de functie. We hopen dat we hiervoor mensen kunnen vinden die eerder binnen tafeltennis ervaring, kennis en netwerk hebben opgebouwd en dit weer een plek kunnen en willen geven in de toekomst. Een vrijwilligerscoördinator zal het contact onderhouden met ongeveer 20 tot 40 vrijwilligers en ook betrokken zijn bij de werving van nieuwe vrijwilligers.