Selecteer een pagina

Panningen stond op 6 en 7 juni volledig in het teken van jeugdtafeltennis. In Sporthal Piushof werden maar liefst drie toernooien gespeeld: de landelijke finale van de Nationale Jeugdmeerkampen (NJM), het Open O11-toernooi en het B-Jeugd Kwalificatie Ranglijsttoernooi.

De NJM-finale vormde daarbij het sportieve hoogtepunt van het weekend. Het prestigieuze jeugdtoernooi geldt ieder jaar als één van de hoogtepunten van het jeugdseizoen. De finales worden traditioneel in Panningen gespeeld. Door uitloop van de verbouwing van sporthal De Heuf werd dit jaar wederom uitgeweken naar Sporthal Piushof.

 

NJM: Favorieten moeten werken, maar komen uiteindelijk boven
De NJM-finales worden gespeeld als meerkampen over twee dagen: iedereen speelt tegen iedereen. Dat vraagt veel van de spelers, maar zorgt er ook voor dat de winnaar zich met recht de sterkste van de groep mag noemen.

Winnares Meisjes O19: Faya Vooijs. ©Foto: Henk Hommes.

Bij de meisjes O19/O17 was de bezetting bijzonder sterk. Vooraf waren er meerdere kanshebbers, maar gedurende het weekend bleek niemand opgewassen tegen Faya Vooijs. Vier concurrenten dwongen nog wel een vijfde game af, maar telkens trok Faya daarin overtuigend aan het langste eind. Met 11 overwinningen uit 11 wedstrijden kroonde zij zich tot winnares. Jitte de Klerk werd tweede, voor Amy Schoen. Anne Fleur Hamaekers eindigde enigszins verrassend als vierde, voor onder anderen Nederlands kampioene Ilse van Marwijk en Sofja Chapochnikov.

Bij de jongens O19 lag de strijd door de afwezigheid van Ivan Kahn en Brent Ronde open. De wedstrijden waren spannend, maar op de tweede dag nam Mathias Scheurwater steeds meer de overhand. Na een knappe comeback tegen Thijmen Bos, waarin hij een 0-2 achterstand omboog, pakte hij de leiding en stond die niet meer af. Uiteindelijk eindigde Mathias zelfs met drie overwinningen voorsprong op Tobias van Geffen (2e) en Teun Salentijn (3e).

In de jongens O17 kende favoriet Pavlo Shytikov een moeilijk weekend. Na vijf nederlagen op de eerste dag was er geen zicht meer op de eindzege. De strijd werd overgenomen door Mick de Haan, Leon Oosterwijk, Gijs Luijbregts en Anson Chen. Een vroege nederlaag tegen Leon wierp Anson tijdelijk terug, maar door misstappen van de concurrentie kwam hij in ronde 9 opnieuw aan de leiding. Die positie gaf hij niet meer uit handen. Mick de Haan werd tweede en Leon Oosterwijk behaalde als enige verdediger een podiumplaats.

Bij de jongens O15 verdeelden Jarnelo Erich, Jari van Gameren, Ilion Zwart en Pepijn Potters het hele seizoen al de prijzen. Ook in Panningen speelden zij een hoofdrol. Jarnelo leek lange tijd op weg naar de eindzege, maar verloor na negen overwinningen op rij alsnog van Ilion Zwart. Ilion nam de leiding over en gaf die niet meer uit handen. Leon Ma, als O13-speler actief in deze groep, profiteerde knap van misstappen van de concurrentie en eindigde als derde.

Bij de meisjes O15 was de overwinning van Zoë Schutte geen verrassing. De jongste speelster van de groep, zelf nog O13, stond af en toe een game af, maar kwam nooit echt in de problemen. Ze bleef ongeslagen. Marie Chapodze eindigde als tweede, voor Juul Ploemen en Joes Slakhorst.

In de jongens O13 leek zich op zaterdag een verrassing af te tekenen. Luca Friendly, als laatste geplaatst voor de finale, won zes wedstrijden op rij en deelde na de eerste dag de koppositie met Olivier van Dijk. Op zondag kon hij die lijn niet doortrekken en zakte hij terug naar plaats vijf. Olivier nam de leiding over, maar werd uiteindelijk voorbijgespeeld door Victor Yuge Fang. Met zesvoudig Europees kampioene Li Jiao als coach trok Victor uiteindelijk aan het langste eind.

De meisjes O13 maakten er een bijzonder lange en spannende strijd van. De krachtsverschillen waren klein en na een nederlaag van favoriete Lina Mansri tegen Milou Wilms lag de strijd volledig open. Lina zette daarna een knappe achtervolging in en passeerde op zondag concurrent na concurrent. Winst in de slotronde op Elisa Lammers bracht haar alsnog de eerste plaats.

De O11-groepen speelden op zondag in een kleinere groep. Bij de meisjes was Hailey Chung duidelijk de sterkste. Bij de jongens won Tijl van de Berg, die bovendien als enige speler in het hele toernooi geen enkele game verloor.

Uitslagen NJM
De volledige uitslagen van de NJM-finale zijn hier te bekijken.

 

De deelnemers van het O11-toernooi. ©Foto: Henk Hommes

Open O11-toernooi: mooie strijd bij jongste jeugd
Naast de NJM-finale werd op zondag ook het Open O11-toernooi gespeeld. Dit toernooi is opgezet voor alle O11-spelers in Nederland en vormt het afsluitende toernooi na de voorrondes van de NJM O11 in Almere en Hilversum. Dit jaar moesten spelers zich inschrijven voor het toernooi, in plaats van automatisch door te schuiven vanuit de voorrondes. Dat leverde een deelnemersveld van veertien spelers op.

In de eerste ronde werden een vijfkamp en twee vierkampen gespeeld. De twee hoogst geëindigde spelers gingen door naar het hoofdtoernooi; de nummers drie en vier plaatsten zich voor het troosttoernooi.

In het hoofdtoernooi bepaalden twee driekampen wie de finale mochten spelen. Na verschillende spannende wedstrijden ging de finale tussen Jari Duijndam van Salamanders en Ayan Cringus van Veldhoven. Zoals het een finale betaamt, werd het een vijfsetter. Jari trok uiteindelijk met 4-11, 11-9, 10-12, 11-5 en 11-8 aan het langste eind en pakte de beker.

In het troosttoernooi maakten Will Nam Wong Ching van Alexandria ’66 en Vito Hoogenboom van De Treffers (R) er eveneens een mooie finale van. Will won met 6-11, 11-6, 13-11 en 11-8. Alle deelnemers werden na afloop in het zonnetje gezet met een medaille.

Uitslagen Open O11
Alle uitslagen van de het Open O11-toernooi zijn hier terug te vinden.

 

B-Jeugd Kwalificatie Ranglijsttoernooi: 88 deelnemers strijden om B-licenties
Ook het B-Jeugd Kwalificatie Ranglijsttoernooi zorgde op zaterdag voor een volle en sportieve tafeltennisdag in Panningen. Maar liefst 88 jeugdspelers kwamen in actie met één duidelijk doel: het behalen van een B-licentie voor het komende seizoen. Er werd daarom al gespeeld in de leeftijdscategorieën van het nieuwe seizoen.

Winnares B-licentie: Juul Los. ©Foto: The Picture Art of Tabletennis.

Bij de meisjes en de jongens O19 werd, gezien het aantal deelnemers, in één poule gespeeld. Bij de overige jongenscategorieën bestond het speelsysteem uit poules, gevolgd door een kwalificatiesysteem. Er werd doorgespeeld totdat de beschikbare B-licenties waren vergeven. Bij de meisjes was er per leeftijdscategorie één licentie te verdienen. Bij de jongens O13 en O19 waren dat er twee, en bij de jongens O15 en O17 lagen er vier B-licenties klaar.

Een bijzonder moment was er voor Juul Los, die spelend in een rolstoel een B-licentie wist te behalen. Volgens de organisatie was dat voor het eerst deze eeuw. Daarmee kreeg het toernooi een extra bijzonder tintje.

Uitslagen
Bekijk hier de uitslagen van het B-Jeugd Kwalificatie Ranglijsttoernooi.

Sportiviteit en Limburgse gastvrijheid
En zoals het in Limburg hoort, werd er naast sportief succes ook genoten van een goede sfeer én heerlijke Limburgse vlaai. Panningen liet zich opnieuw van zijn beste kant zien. Dank aan alle deelnemers, coaches, ouders/verzorgers, organisatoren en vrijwilligers die dit volle tafeltennisweekend mogelijk hebben gemaakt.

Foto’s
De foto’s van de toernooien zijn binnenkort te bekijken op onze Flickr pagina.