Goede initiatieven van verenigingen delen we graag. Om die reden gaan we maandelijks “Good Practices” delen om tafeltennisverenigingen van inspiratie te voorzien. In dit eerste bericht een initiatief van Tafeltennis Nijmegen.
Onlangs hebben bij Tafeltennis Nijmegen twee succesvolle workshops plaatsgevonden, gericht op het geven van effectieve en veilige tafeltennistraining aan senioren. Deze workshops brachten trainers, vrijwilligers en deelnemers samen om hun kennis en vaardigheden te verbeteren en zich te richten op de behoeften van de oudere bevolking. Deze vraag kwam vanuit TN omdat er een groeiende groep senioren én trainers is. Een aantal trainers van andere verenigingen uit de buurt hebben ook meegedaan.
Workshop 1: Basisprincipes van Tafeltennistraining voor Senioren
De eerste workshop richtte zich op de basisprincipes van tafeltennistraining voor senioren. Deelnemers leerden over:
- Fysieke en cognitieve veranderingen bij het ouder worden en hun invloed op tafeltennis
- Veiligheid tijdens het spelen
- De basisprincipes van training geven
- Aandachtspunten bij de doelgroep in een aangepast trainingsprogramma
De interactieve sessies, inclusief praktische uitwisselingen en oefeningen, werden zeer gewaardeerd. Deelnemers kregen de kans om hun techniek te verbeteren en daarbij trainingsvaardigheden met de doelgroep te delen.
Workshop 2: Trainingsmethodes voor senioren
In de tweede workshop lag de focus op het inzetten van diverse methodes om senioren zo fit en vitaal mogelijk te houden. Onderwerpen waren onder andere:
- Het integreren van cognitieve fitness oefeningen
- Motiveringsstrategieën specifiek voor senioren, met nadruk op plezier en sociale interactie
- Aanpassen van trainingen voor verschillende gezondheidscondities en vaardigheidsniveaus
De praktijkgerichte benadering, waarbij deelnemers actief aan de slag gingen met diverse oefeningen en spelvormen, zorgden voor een dynamische en leerzame ervaring. TN gaat zelf een vervolg geven aan deze 2 workshops. Hierin wordt dieper ingegaan op de tafeltennistechniek en wordt verzorgd door Theo Rieken van TN.
Deze workshops zijn mede mogelijk gemaakt dankzij een subsidie vanuit het Nationaal Sportakkoord. Wil je ook een workshop bij je vereniging organiseren die zich richt op scholing van kader voor een speciale doelgroep? Neem dan contact op met Opleidingen (opleidingen@tafeltennis.nl).