Selecteer een pagina

De subsidieregeling Stimulering bouw en onderhoud sportaccommodaties (BOSA) is speciaal bedoeld voor amateursportorganisaties. Deze regeling maakt het mogelijk om subsidie aan te vragen voor bouw- en onderhoudskosten van sportaccommodaties en voor de aanschaf van sportmaterialen.

In 2025 is er een budget van €74 miljoen beschikbaar. De verdeling van dit bedrag gebeurt op basis van de volgorde waarin complete aanvragen worden ingediend.

Wanneer kan ik aanvragen?

De aanvraagperiode voor 2025 begint op 6 januari 2025. Vanaf deze datum kun je jouw subsidieaanvraag indienen.

Belangrijk: investeringen in 2024

Heb je in 2024 investeringen gedaan in jouw sportaccommodatie of sportmaterialen? Zorg er dan voor dat je alle benodigde documenten gereed hebt om vanaf 6 januari 2025 direct je aanvraag in te dienen. Dit voorkomt vertraging en vergroot je kans op toekenning.

Om achteraf subsidie aan te vragen voor uitgaven in 2024, heb je de volgende documenten nodig:

  • Facturen en betaalbewijzen van de gedane investeringen.
  • Machtigingsformulier als je de aanvraag via een tussenpersoon indient.
  • Technische specificaties bij verduurzamingsmaatregelen of aanvullende maatregelen.
  • Bondsnummer (van NOC*NSF) of registratienummer (van het POS).

Afgewezen aanvraag in 2024?

Was je aanvraag in 2024 afgewezen omdat het beschikbare budget op was? Dan kun je in 2025 opnieuw een subsidieaanvraag indienen. Let op: afgewezen aanvragen worden niet automatisch doorgeschoven naar het nieuwe jaar. Je moet jouw aanvraag opnieuw indienen.

Controleer daarnaast of de facturen die je wilt indienen niet ouder zijn dan 12 maanden, want oudere facturen komen niet in aanmerking voor subsidie.

Meer informatie

Wil je meer weten over de subsidieregeling of de voorwaarden? Ga dan naar:
https://www.dus-i.nl/actueel/aanvraagkalender/2025/01/01/stimulering-bouw-en-onderhoud-van-sportaccommodaties-bosa