Olympische Spelen

In 1977 werd tafeltennis door het IOC erkend als Olympische sport. Pas vier jaar later, in 1981, besloot het IOC tafeltennis aan het programma toe te voegen. Vanaf 1988 wordt er daadwerkelijk tafeltennis gespeeld op de Olympische Spelen.

Van 1988 t/m 2004 werden er slechts individuele wedstrijden en dubbels gespeeld. Alleen de mixed ontbrak aan het programma. Vanaf 2008 worden er ook landenwedstrijden gespeeld. Dat ging ten koste van de dubbels.

 

Rio de Janeiro 2016          

                            Goud                                                                 Zilver                                                  Brons

dames enkel                      Ding Ning (Chi)                                          Li Xiaoxia (Chi)                             Kim Song-i (Nrd-Kor)

heren enkel                       Ma Long (Chi)                                            Zhang Like (Chi)                           Jun Mizutani (Jap)      

dames team                      China                                                          Duitsland                                      Japan

heren team                        China                                                          Japan                                            Duitsland             

 

Londen 2012

  Goud Zilver Brons
       
Dames enkel

Li Xiaoxia  (Chi) 

kwartfin: Li Jiao (Ned)

Ding Ning  (Chi)  Feng Tianwei  (Tai) 
Heren enkel Zhang Jike  (Chi)  Wang Hao  (Chi)  D.Ovtcharov  (Dui) 
Dames team China Japan  Singapore 
Heren team China Zuid-Korea Duitsland 

 

 

Beijing 2008

  Goud Zilver Brons
       
Dames enkel Zhang Yinlng  (Chi)  Wang Nan  (Chi)  Guo Yuo  (Chi) 
Heren enkel Ma Lin  (Chi) Wang Hao  (Chi)  Wang Liqin  (Chi)
Dames team China Singapore Zuid-Korea
Heren team China Duitsland Zuid-Korea 

 

 

 

 

 

 

 

Athene 2004

  Goud  Zilver                                     Brons
       
Dames  enkel          Zhang Yining  (Chi)     Kim Hyang-Mi  (Z-Ko)  Kim Hyang-Ah  (Z-Ko) 
Heren enkel Ryu Seung-Min  (Z-Ko)  Wang Hao  (Chi) Wang Liqin  (Chi) 
Dames dubbel Zhang Yining/Wang Nan  (Chi)  Lee Eun-Sil/Seok Eun-Mi  (Z-Ko)  Guo Yuo/Niu Jianfeng  (Chi) 
Heren dubbel Chen Qi/Ma Lin  (Chi) Kai Chak-Ko/Ching Li       (N-Ko) 

M.Maze/F.Tugwell  (Den)

laatste 16: D.Heister/T.Keen  (Ned) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sydney 2000

  Goud                  Zilver                                            Brons
                                   
Dames enkel Wang Nan  |(Chi)  Li Ju  (Chi) Chen Jing  (Tai) 
Heren enkel Kong Linghui  (Chi) J.O.Waldner  (Zwe)  Liu Guoliang  (Chi) 
Dames dubbel Wang Nan/Li Ju  (Chi) Yang Ying/Sun Jin  (Chi)  Kim Moo-Kyo/Ji Hye  (Z-Ko) 
Heren dubbel Wang Liqin/Yan Sen  (Chi) Kong Linghui/Liu Guoliang  (Chi) 

J.Ph.Gatien/O.Chila  (Fra) 

laatste 16: D./Heister/T.Keen  (Ned)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atlanta 1996

                                        Goud          Zilver           Brons
       
Dames enkel Dang Yaping  (Chi) Chen Jing  (Tai)  Qiao Hong  (Chi) 
Heren enkel Liu Guoliang  (Chi) Wang Tao  (Chi)  J.Rosskopf  (Dui) 
Dames dubbel Deng Yaping/Qiao Hong  (Chi) Li Wei/Qiao Yunping  (Chi)  Park Hae-Jung/Ryu Hi-Jae   (Z-Ko) 
Heren dubbel Kong Linghui/Liu Guoliang  (Chi) Lu Lin/Wang Tao  (Chi)  Lee Chul Seung/Yoo Nam-Kuy  (Z-Ko) 

 

 

 

 

 

 

 

Barcelona 1992

                                      goud                                     zilver       brons
Dames enkel Deng Yaping  (Chi) Qiao Hong  (Chi) 

Hyun Jung-Hwa  (Z-Ko) en Li Bun-Hui      (N-Ko) 

laatste 16: B.Vriesekoop  (Ned)

Heren enkel J.O.Waldner  (Zwe) J.Ph.Gatien  (Fra)

Ma Wenge  (Chi) en Kim Taek-Soo  (Z-Ko) 

laatste 16: P.Haldan  (Ned)

Dames dubbel Deng Yaping/Qiao Hong  (Chi) Chen Zihe/Gao Jun  (Chi) 

Lo Bun-Hui/Yu Sun-Bok  (N-Ko) en Hong Cho-Ik/Hyun Jung-Hwa  (Z-Ko) 

kwartfin: B.Vriesekoop/M.Hooman  (Ned)

Heren dubbel Lu Lin/Wang Tao  (Chi) S.Fetzner/J.Rosskopf  (Dui) Kang Hee-Chan/Lee Chul-Sung  (Z-Ko) en  Kim Taek-Soo/Yoo Nam-Kyu  (Z-Ko)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seoel 1988

                                Goud                         Zilver Brons
       
Dames enkel Chen Jing  (Chi) Li Huifen  (Chi) 

Jiao Zhimin  (Chi) 

kwartfin: B.Vriesekoop  (Ned)

Heren enkel Yoo Nam-Kyu  (Z-Ko) Kim Ki-Taek  (Z-Ko)  E.Lindt  (Zwe) 
Dames dubbel Hyun Jung-Hwa/Yang Young-Ja        (Z-Ko) Chen Jing/Jiao Zhimin  (Chi)

J.Fazlic/G.Perkucin  (Joe)

kwartfin: B.Vriesekoop/M.Kloppenburg (Ned) 

Heren dubbel Chen Longcan/Wei Qingguang  (Chi) I.Lupulescu/Z.Primorac (Joe) Ahn Jae-Hyung/Yoo Nam-Kyu  (Z-Ko)