18 februari 2018

Friese Kampioenschappen 2018

Zaterdag 17 februari werden de Friese Kampioenschappen, georganiseerd door FTTC, gehouden.
115 senioren (6 afmeldingen) en 51 jeugdspelers gingen de strijd aan.
Bij de jeugd voor het eerst op niveau gespeeld i.p.v. op leeftijdscategorie.
De organisatie was voor de 5e keer in handen van FTTC uit Franeker (wel laatste keer door FTTC, wie pakt de handschoen voor volgende jaren op?).

Mooi toernooi met slechts half uur uitloop door VEEL vijfgamers in knockoutfase (om 16.00 uur geheel volgens planning startten de achtste finales).
De uitslagen waren als volgt.

Friese Kampioenschappen 2018 - Enkelspel Senioren

Damestitel

1e        Tamar Kooistra (Delta Impuls)   ("Fries Dames Kampioene van 2018")
2e        Yvette Gombert (Buitenpost)

Enkelspel   Heren ABC + Dames A

1e        Peter Verwey (Buitenpost)   ("Fries Heren Kampioen van 2018")
2e        Arnoud Meijer (Dokkum)

Enkelspel   Heren D + Dames B

1e        Richard E. Heeres (FTTC)
2e        Eelke Cramer (ODI)

Enkelspel   Heren E + Dames C

1e        Douwe Reitsma (FTTC)
2e        Tamar Kooistra (Delta Impuls)

Enkelspel   Heren F + Dames D

1e        Frans Dussenbroek (ANJA)
2e        Jacob Jan Beukema (Dokkum)

Enkelspel   Heren G + Dames E

1e        Harm van Wieren (Buitenpost)
2e        Anine Stegeman (Buitenpost)

Enkelspel   Heren H + Dames F

1e        Jelle Jan Koopmans (YOS)
2e        Sjoerd Spoelstra (Delta Impuls)

Friese Kampioenschappen 2018 - Dubbelspel Senioren

Dubbelspel   Heren ABC + Dames A

1e        Arnold Terpstra & Jan Dirk Jansma (FTTC)
2e        Bram Parlevliet & David Dijkhoff (FTTC)

Dubbelspel   Heren D + Dames B

1e        Anko Baarda & Eelke Cramer (ODI)
2e        Johan Vogelzang & Steven Pieter IJkema (MTV '14)

Dubbelspel   Heren E + Dames C

1e        Theo Hartman & Harry Antonissen (Buitenpost)
2e        Wolfert Glimmerveen & Milo van der Kruis (Drachten)

Dubbelspel   Heren F + Dames D

1e        Harry Schädlich & Bert Bruinsma (Ready)
2e        Nuas Yonnus Abdulhasan & Harm van Wieren (Buitenpost)

Dubbelspel   Heren G + Dames E

1e        Jelmer Venema & Klaas Dijkstra (YOS)
2e        Christine D. Peterson & Dagmar Koning (Delta Impuls)

Dubbelspel   Heren H + Dames F

1e        Jelle Jan Koopmans & Simon Meesters (YOS)
2e        Tryntsje van Ommen & Pim Advocaat (Delta Impuls & Drachten)

Friese Kampioenschappen 2018 - Enkelspel Jeugd

Meisjestitel

1e        Dagmar Koning (Delta Impuls)   ("Fries Meisjes Kampioene van 2018")
2e        Aradhana Klein (ODI)

Enkelspel   Noordelijke Divisie en hoger

1e        Yljan Nicolai (Dokkum)   ("Fries Jongens Kampioen van 2018")
2e        Mark Hankel (Delta Impuls)

Enkelspel   1e klasse

1e        Iwan de Jager (Dokkum)
2e        Jelmer de Vries (Dokkum)

Enkelspel   2e klasse

1e        Sjouke Spijkerman (Nordic)
2e        Romke Havinga (Buitenpost)

Enkelspel   3e klasse

1e        Michael Steendam (Buitenpost)
2e        Cas Paauw (Buitenpost)

Enkelspel   4e klasse

1e        Anna Hankel (Delta Impuls)
2e        Jaap Wouter Weterings (Buitenpost)

Enkelspel   5e klasse

1e        Anne Marije Miedema (Nordic)
2e        Daniël van der Heide (Buitenpost)

Friese Kampioenschappen 2018 - Dubbelspel Jeugd

 

Dubbelspel   Noordelijke Divisie en hoger

1e        Mark Hankel & Bowe Koot (Delta Impuls)
2e        Theun Nicolai & Mindert Turkstra (Dokkum)

 

Dubbelspel   1e klasse

1e        Roan Hoeksema & Jelmer de Vries (Dokkum)
2e        Iwan de Jager & Kornelis Smit (Dokkum)

 

Dubbelspel   2e klasse

1e        Romke Havinga & Yde Weistra (Buitenpost)
2e        Jasper Bosch & Pieter Miedema (Buitenpost)

 

Dubbelspel   3e klasse

(Geen deelname)

 

Dubbelspel   4e klasse

1e        Bryan Minkes & Anna Hankel (Delta Impuls)
2e        Arko Stevens & Joël Hordijk (Delta Impuls)

 

Dubbelspel   5e klasse

1e        Jurjen Beukema & Jan Jaap Miedema (Dokkum)
2e        (Geen deelname)

Verenigingsprijs

1e        36 punten     Buitenpost
2e        31 punten     Delta Impuls
3e        26 punten     Dokkum